Klasické Záhradní Sauny

K dispozici jsou různé druhy venkovních zahradní sauny. Velké saunové kabiny mají dvě horní a dolní saunové lavice, šatnu, verandu, a další náležitosti.

Zobrazeno all 20 results

Doporučujeme před zakoupením zvážit následující věci:

Kolik lidí dokáže saunovací místnost pojmout?

Nejpopulárnější venkovní saunovací sruby jsou navrženy pro rodinu. Tyto saunovací sruby pojmou zhruba 3-4 lidi. Jsou v nich dvě lavice, přibližně 2 m dlouhé – jedna horní lavice a jedna spodní. Spodní lavice slouží primárně jako odpočívadlo pro vaše chodidla, ale je také velmi užitečná pro malé děti, které si na ni mohou sednout, nebo pro delší vychutnání si menší teploty. Pokud se poohlížíte po zahradní sauně pro 5-7 lidí, pak byste se měli zaměřit na větší alternativy. Větší zahradní sauny jsou dodávány se dvě horními a dvěma spodními saunovacími lavicemi.

Základní saunovací srub pouze se saunovací místnosti nebo sauna s převlékárnou, verandou a místem navíc pro instalaci sprchovacího koutu?

Pro vychutnání správného saunování ve vaší zahradě za co nejmenší obnos byste si měli zvolit jednoduchou saunu bez převlékárny nebo dalších doplňků. Malý venkovní saunovací srub má 2×2 m se všemi saunovacími nezbytnostmi uvnitř. Můžete se převléknout uvnitř v domě, dát na sebe župan a pak zažít skvělý saunovací zážitek ve vaší zahradě! Tyto saunovací sruby mohou být zakoupeny jen za 2000 euro a sestaveny během jednoho či dvou dní. Jsou tou nejlepší volbou pro zahrady s omezeným prostorem.

Pokud byste ale svoje saunování chtěli posunout na vyšší úroveň, měli byste zapřemýšlet o větším zahradním saunovacím srubu s převlékárnou a verandou. Větší venkovní sauny s verandou jsou velmi vhodné k trávení líných odpolední s vašimi přáteli nebo rodinou. Můžete si vychutnat studené nápoje a občerstvení na verandě a ugrilovat si vaše oblíbená jídla v přestávce mezi saunováním. Větší venkovní sauny obvykle poskytují uvnitř dostatek prostoru pro zavedení sprchovacího koutu. Sauna této velikosti s výhodami navíc stojí okolo 3000-8000 euro.

Jaké součásti jsou pro saunu nezbytné?

Když zakoupíte srubovou saunu, ujistěte se, že obsahuje místnost se zateplenou střechou pro zachování optimální teploty, dřevěné saunovací dveře nebo speciální saunovací dveře vyrobené z bezpečnostního skla, dřevěné saunovací lavice a kryt na kamna (ohřívač). Dřevěná opěradla na hlavu a mřížkovaná podlaha přidávají na pohodlí.

Jaký saunový ohřívač koupit?

Předtím, než zakoupíte saunový ohřívač, musíte znát objem vaší saunovací místnosti. Změřením šířky, výšky a délky vaší saunovací místnosti můžete vypočítat objem v kubických metrech a zakoupit ohřívač se správným výkonem.

Na trhu je spousta různých saunových kamen. Doporučujeme finské saunové ohřívače. Ať už si vyberete základní ohřívač nebo pokročilý saunový ohřívač s digitálním ovládáním, s finskými ohřívači neprohloupíte. Většina těchto výrobců má za sebou přes 50 let zkušeností a vědí, co dělají.

Základní ohřívače většinou obsahují zabudované přepínače a ovládací prvky. Jejich ovládání je jednoduché a vystačí si se dvěma tlačítky: jedno pro teplotu a další pro zapnutí a vypnutí. Nejnovější saunové ohřívače s pokročilou technologií jsou ovládány digitálně, takže můžete ovládat teplotu vaší sauny s přesností na 1°C. Navíc může být ovládací panel umístěn i mimo saunovací místnost, abyste mohli vaši saunu spustit a přizpůsobit teplotu před samotným vstupem do saunovací místnosti.

Sloupové ohřívače se saunovými kameny jsou v kategorii saunových ohřívačů posledním trendem. Tyto saunové ohřívače poskytují možnost přizpůsobit charakter tepla: měkké při přilévání vody po stranách ohřívače a ostré při přidávání vody přímo na kamenný sloup.