Dřevěné domky

Vyberte si dřevěné zahradní domky z 200 typů dostupných v tloušťkách stěn 28 mm, 34 mm, 40 mm, 44 mm, 50 mm, 58 mm a 70 mm, které budou trvat několik let.

Showing 1–24 of 133 results

Jak si vybrat zahradní chatku, která bude pro každého člena rodiny ideální?

Lidé si kupují zahradní chatky z různých důvodů. Někteří chtějí věnovat více času své zahradě, jiní zase potřebují zvláštní prostor pro své koníčky, pro relax celé rodiny, případně na grilování, či vaření a konzumování jídla na zahradě. Další v ní chtějí hrát kulečník nebo jiné hry…. S takovými aktivitami se i s rodinou vymaníte z každodenního domácího koloběhu a zpříjemníte si Vaše večery nebo víkendy. Než se rozhodnete, jakou chatku si koupíte, je rozumné shromáždit členy své rodiny a zjistit, co kdo od nového zahradního domku očekává. Takto nejlépe zjistíte pro jaký typ a jakou velikost domku se rozhodnout, aby byli spokojeni všichni členové Vaší rodiny. Máme v nabídce 200 typů zahradních chatek a domků, a proto pro Vás bude rozhodování napínavé i zábavné!

Jaká je správná tloušťka stěn mojí zahradní chatky?

To, jak budete chatku využívat, kolik prostoru máte na Vaší zahradě k dispozici a rozpočet, který jste si na chatku vyčlenili, jsou obvykle hlavními faktory k určení definitivní velikosti zahradního domku. Čím bude větší, tím musí být jeho stěny tlustší, aby se zajistila jeho pevnost, bezpečnost a stabilita.

Obvyklá tloušťka stěn zahradních chatek a domků je 28 mm, 34 mm, 40 mm, 44 mm, 50 mm, 58 mm a 70 mm.

Stěny s tloušťkou 28 mm až 34 mm jsou vhodné pro zahradní chatky s rozlohou do 8 m². Jsou to chatky s rozměry 2 x 2 m a 2 x 3 m. Tenčí prkna stěn znamenají méně použitého materiálu a tím pádem nižší výslednou cenu zahradní chatky. Tenké stěny se ale rychleji opotřebují, nejsou dost silné a výkyvy venkovních teplot budou mít větší vliv na teplotu uvnitř.

Pro malé a střední zahradní chatky na sezónní využití rádi doporučujeme tloušťku stěn 40 mm. 40mm stěny obsahují dvojité perodrážkování, aby do sebe prkna co nejlépe zapadala. V některých částech jsou zpevněny kovovými dráty a kovovými vyztuženými dráty vloženými přes celou stěnu a upevněnými ve všech čtyřech rozích. Pokud si na sezónní používání koupíte zahradní chatku s rozlohou 3 x 3 m, 3 x 4 m nebo 3 x 5 m (8–15 m²) se 40 mm tlustými stěnami, můžete se spolehnout na její stabilitu, sílu a dlouhou životnost.

Naše zahradní chatky s tloušťkou stěn 44 mm až 50 mm představují nejlepší hodnotu Vašich peněz investovaných do zahradní dřevostavby. Zahradní domky s velikostí 10–25 m² vynikají nejen skvělou kvalitou dřevěných struktur, které jsou mimořádně silné a mají dlouhou životnost, ale i okny a dveřmi s dvojitým sklem, které patří do jejich standardního vybavení. Pokud si chcete koupit zahradní domek s rozlohou 3 x 4 m, 4 x 4 m, 4 x 5 m nebo dokonce 5 x 5 m, který Vám vydrží dlouhá léta, nejlepší řešení jsou pro Vás domky s tloušťkou stěn 44 až 50 mm.

 

Velmi velké zahradní chaty vyžadují dostatečně silné a odolné stěny s tloušťkou 70 mm. Takové stěny jsou vhodné pro chaty s rozlohou 5 x 6 m, 6 x 6 m, 5 x 7 m, 5 x 8 m,  eventuálně i pro větší. Pokud si chcete koupit chatu, kam se pohodlně vejde kulečníkový stůl v plné velikosti, případně s prostorem, kde se bude dát hrát ping pong, atd, jsou nejlepším řešením právě velké zahradní chaty. Naše 70mm chaty (-?? stěny ??) mají 28 mm silné stěnové panely a jsou vybaveny našimi nejlepšími okny a dveřmi s dvojitým sklem, které jsou odolné vůči výkyvům počasí. Do jejich ceny jsou započítány i 92mm základové hranoly.

 

Tloušťka stěny výrazně ovlivňuje jak sílu, životnost a odolnost Vašeho zahradního domku vůči teplotám, tak i jeho bezpečnost, a proto vyžaduje mimořádnou pozornost. Zároveň je třeba brát v úvahu, že právě tloušťka stěn patří mezi nejdůležitější faktory při určování ceny.

Budu používat mou zahradní chatku sezónně nebo celoročně?

Se zahradní chatkou si léto v zahradě vychutnáte ještě lépe. Chatka se ale dá využít během celého roku jako prostor pro Vaše koníčky, hry,případně i jako druhý domov. Takové možnosti jejího využití je třeba si předem promyslet.

Kterýkoli typ zahradní chatky je vhodný, pokud ji chcete využívat jen přes léto. Pokud ale uvažujete o jejím celoročním užívání, je třeba upřednostnit stavbu se silnějšími stěnami, s okny a dveřmi s dvojitým sklem a izolací, a samozřejmě nezapomenout na vytápění.

Všechny naše chatky, které mají tloušťku stěny minimálně 44 mm a okna a dveře s dvojitým sklem, jsou vhodné k využívání po celý rok.

Podle našich zkušeností jsou podlahy a střechy ve většině Česka řádně izolované. Právě u podlah a střech je izolace nejdůležitější součástí stavby kvůli výrazným teplotním výkyvům. Podle nás je nejvhodnějším izolačním materiálem minerální vlna v rolích nebo desky z minerální vlny, jakož i dodatečné textilní materiály či polyamidové fólie, které chrání před větrem. Na chladné měsíce budete potřebovat radiátor nebo malý topný systém. Pokud se rozhodnete pro vytápění, budete potřebovat alespoň dva ventilační otvory, přičemž jeden je třeba umístit níže a druhý výše, abyste zajistili správné větrání vzniklé vlhkosti.

Zateplení a topení se dá k chatce přidat za velmi rozumnou cenu, přičemž výsledek bude úžasný. Takto totiž budete moci využívat zahradní domek nejen 5-6 měsíců ale po celý rok.

Styl mojí zahradní chatky?

Ke stylu zahradních chatek se většinou přistupuje ze dvou úhlů pohledu: některým lidem vyhovuje domek, který je v souladu s jejich celkovým domácím stylem, kdežto jiní chtějí takovou chatku, která vynikne a má vlastní, výrazný styl. Dřevěná stavba bude vždy v kontrastu k Vaší zahradě, a proto jsme přesvědčeni, že Vaší zahradě budou slušet obě varianty a záleží jen na Vašem vkusu.

Mohu si koupit zahradní chatku na zakázku?

Vybrat si můžete z naší nabídkové palety obsahující na 200 různých zahradních domků a jiných dřevostaveb, ze kterých si určitě vyberete pro Vás tu pravou. Pokud byste v naší katalogové nabídce nenašli nic, co by Vám vyhovovalo, všechny naše standardní chatky dokážeme upravit podle Vašich představ. Vnější rozlohu chatky zmenšíme nebo zvětšíme, jednoduchou skleněnou výplň oken nebo dveří nahradíme dvojitou, standardní počet oken chatky umíme snížit nebo zvýšit, přičemž na výběr máte několik typů dveří a oken; dále upravíme tloušťku stěny dle Vašeho přání, rovněž můžeme zvětšit terasu, eventuálně provést další úpravy a změny na zahradním domku tak, aby odpovídaly Vašim požadavkům.

Zahradní chatky zhotovené na zakázku jsou v průměru o 10–20 % dražší než standardní modely. Navýšení ceny vzniká vypracováním dodatečných řešení a nákresů, na základě kterých se zakázka může vyhotovit. A přestože dodací lhůta trvá o 2–3 týdny déle než u standardní chatky, získáte unikátní zahradní stavbu šitou na míru právě Vám a Vašemu vkusu.

Zvláštnosti dřevěných staveb. Jak se řádně starat o zahradní chatku?

Naše zahradní domky se vyrábějí ze skandinávského smrku, který patří mezi nejlepší stavební materiály vůbec. Je to čistě přírodní materiál a proto je třeba, abyste se o něm dozvěděli pár důležitých věcí.

Malé praskliny a boule jsou u dřevěných staveb běžným jevem. Rovněž je třeba si uvědomit, že jednotlivým dřevěným součástem trvá až 1 rok od sestavení, než se kompletně usadí a adaptují. Z tohoto důvodu je možné, že budete po prvním roce muset přizpůsobit dveře a okna na Vašem zahradním domku, abyste zajistili jejich řádné fungování.

Největším nepřítelem dřeva je vlhkost. Pro ochranu Vaší zahradní chatky vůči plísni a hnilobě stačí provést 4 velmi jednoduchá opatření:

  • Postavte Vaši zahradní chatku na řádném základě, přičemž základová prkna je třeba oddělit od základů několika cm asfaltových pásů umístěných mezi základová prkna a stavební základ. Takto si zajistíte pod domkem řádnou ventilaci a vyhn te se přímému kontaktu s trávou a zemí.
  • Vyvrtejte dvě díry do fošen stěn, jednu níže, druhou výše. Díry je možné pokrýt rošty z kovu nebo umělé hmoty. Takto si zajistíte správné odvětrání vlhkosti z Vašeho zahradního domku.
  • Střechu pokryjte střešní lepenkou (dodáváme ji spolu s našimi chatkami) a nejlépe i střešními šindeli nebo ještě další vrstvou střešní lepenky, abyste si zajistili kvalitní ochranu střechy.
  • Zahradní domek je nejlepší natřít vrstvami ochranného laku nebo barvy, a to hned po sestavení chatky. Vysoce kvalitní prostředky na ochranu dřeva je třeba přetřít znovu až po 5–6 letech.

 

Postavíte si váš zahradní domek sami nebo si zavoláte odborníky?

Naše zahradní domky nazýváme jednoduše „udělej si sám“. Lidé, kteří mají již zkušenost např. s montováním nábytku v domácnosti, nebo jiných zahradních konstrukcí, si domek snadno postaví sami během 2 – 4 dní. Na postavení Vašeho domku potřebujete dva dospělé lidi a následující nářadí: ruční pilku, šroubovák, gumovou paličku, kladivo, rovný pracovní podklad, svinovací metr, vrtačku, nůž, kleště kombinačky a žebřík. Všechny potřebné součástky, detailní plán chatky spolu s detaoním návodem na smontování budou dodány zároveň s domkem.

Doporučujeme náš montážně-instalační servis prováděný našimi odborníky, případně si přizvat alespoň jednu osobu s patřičnými zkušenostmi a zručností. Montáž zahradního domku vyžaduje důkladné pochopení toho, co děláte, práci se stovkami hřebíků a šroubů, nivelační práce, řezání několika částí na správnou velikost a další podobné úkony.

Abychom Vám usnadnili rozhodnutí, zda si domek postavíte sami, nebo se raději spolehnete na odborný stavební tým, připravili jsme pro Vás 20-ti minutové video, které detailně popisuje všechny kroky montáže zahradního domku nebo chatky.

Proč si koupím zahradní domek právě od firmy Zahradní Domek 24?

Zahradní domek24 is a company that specializes exclusively in the field of garden cottages and cottages. We design, manufacture and sell our garden cottages and houses ourselves. We do not sell buildings from other manufacturers. This is the only way we are able to monitor 100% product quality – from the drawing to the delivery, while we offer you the highest quality garden houses and cottages at great prices.