Grilovací altánky

Nakupujte luxusní chaty ve stylu skandinávského grilu ve tvaru šestiúhelníku a osmiúhelníku za nejlepší cenu. Tradiční grilovací domy měří 6 až 15 m2.

Showing all 7 results

Co je grillkota (finský grilovací domek) a odkud pochází?

Grilovací domky jsou další ze skvělých věcí, jako sauny, Nokia, lední brusle, Santa Claus a Angry Birds, které Finsko dalo světu! Grillkota, finský grilovací domek, má původ v arktickém Laponsku ve Finsku.

Grilovací domky, také nazývány grillkota a barbeque domky, jsou široce používány zahradní domky ve Finsku a Skandinávii. Tyto budovy byly používány ve skandinávských zemích dlouhou dobu, ve světě se těší stále větší oblibě, včetně Slovinska.

Běžné grilovací domky jsou šestihranné nebo osmihranné dřevěné sruby o velikosti 6-10 m² s centrálním BBQ grilovacím stolem upevněným kolem krbu. Lavice jsou připevněny k vnějším stěnám a pokryté ovčí kůží vypadají skvěle. Možnost pořádat grilovací hostiny kdykoliv a za jakéhokoliv počasí je činí velmi praktickými. Grillkota dodá novou dimenzi zábavám s vaší rodinou a přáteli a vytvoří velmi mimořádnou atmosféru.

Kterou grillkotu nebo gril pořídit?

Všechny naše grilovací domky jsou vybaveny se stejně vysokým standardem, což zahrnuje: centrální uhlíkový gril, kulatý stůl ze žuly, komín a nastavitelnou digestoří na odsávání kouře. Jediné tři věci, které je třeba rozhodnout před zakoupením grilovacího domku, jsou velikost, cena a vnější vzhled, který se vám nejvíce zamlouvá.

Když už jsme u velikostí, na výběr jsou tři hlavní velikostní kategorie. Menší grilovací domky o velikosti 6 m² jsou šestihranného tvaru, obsahují 5 lavic kolem grilu a mohou snadno pojmout 10 lidí. Větší, devítihranné grilovací domky obsahují 7 lavic, což je ideální pro pohodlné posezení kolem grilovacího stolu a vychutnání večeře pro 14 lidí. Největší grilovací domky s prostorem o velikosti 12 a 15m² jsou multifunkční BBQ domky, kde můžete mít zahradní místnost s odděleným jídelnám prostorem a malou kuchyňkou navíc k uhlíkovému grilu.

Jak to funguje?

Odpověď je velmi jednoduše! Centrální uhlíkový gril funguje stejně jako jakýkoliv jiný zahradní gril nebo BBQ. Použijte vysoce kvalitní kusové dřevěné uhlí, zapalte a dejte se do vaření! Gril má připevněnou grilovací mřížku ve středu stolu a jednu horní nastavitelnou grilovací mřížku na zeleninu nebo udržování masa horkého po uvaření. Pevný žulový stůl kolem grilu poskytuje dobrý prostor pro pohodlnou večeři i občerstvení, saláty a nápoje. Lavice kolem stolu jsou připevněny ke stěnám a každá lavice pojme 2 osoby. Menší grilovací domky mají pět lavic a větší sedm. Digestoř na odsávání kouře je nastavitelná a je vhodné ji nechat při grilování níže a zvednout ji později. Grilovací domky nepotřebují elektřinu, osvětlení ani topení. Hořící uhlí vás udrží v teple a navíc vytvoří tu správnou mimořádnou atmosféru s přírodním teplem a světlem z plápolajícího ohně.

 

Jak smontovat grillkotu a grilovací domek?

Smontování vašeho grilovacího domku nebo grillkoty je rychlý a snadný projekt pro dvě osoby na dva dny bez nutnosti najímat profesionály. Grilovací domek nepotřebuje pevné základy. Základové nosníky mohou být položeny na pevné a rovné kamenné desky či něco podobného při ponechání malého prostoru mezi zemí a základy domku kvůli ventilaci. Jako další krok položte hotové podlahové díly na základové nosníky (6 dílů pro šestihranný domek a 8 pro osmihranný). Teď když máte hotovou podlahu, zvedněte a umístěte hotové části zdi a vzájemně je upevněte s pomocí poskytnutých šroubů a montážních dílů. (Všechno příslušenství je zahrnuto v montážní sadě.) Nakonec umístěte hotové díly střechy (střešní šindele vašeho výběru byly předmontovány na střešních panelech v továrně) a váš domek je skoro hotov. Poslední kroky zahrnují oplechování hřebene střechy, umístění a upevnění lavic, instalaci polic na zdi, umístění centrálního grilu a instalaci komínů společně s digestoří na odstranění kouře. Aplikace barvy a konzervátoru dřeva musí proběhnout ihned po montáži. To ochrání váš domek a zajistí, že si můžete vychutnat fantastické grilovací večírky po mnoho a mnoho příštích let!

Bezpečnost

Chceme, abyste si užili spoustu let bezpečné zábavy s vaším grilovacím domkem, a i když nechceme poukazovat na zřejmé věci, myslíme si, že je důležité projít si následující bezpečnostní tipy:

Umístěte do vašeho grilovacího domku detektory oxidu uhelnatého a kouře a pravidelně je testujte. I když jsou BBQ grily přísně testovány pro bezpečnostní úrovně a jsou obklopeny žulou, doporučujeme vám umístit do vašeho grilovacího domku hasicí přístroj nebo hasicí roušku jako opatření navíc. Gril by samozřejmě nikdy neměl být ponechán bez dozoru ani by se k němu neměly přibližovat děti.

Sledujte poslední trendy a vylepšete si zahradu s velmi neobyčejným grilovacím domkem a prodlužte si vaši grilovací sezónu na 365 dní v roce!!!